Takip Et!

Gelecek

Yerli Otomobile Navigasyon Sürprizi!

/

Son günlerde yaptığı açıklamalarla gündemlerden düşmeyen Gürcan Karakaş, son açıklamasında da Yerli Otomobil de bulunan Navigasyon cihazı ile ilgili. Yerli start-up şirketi ile yaptıkları çalışma sonucu Yerli Otomobilde Navigasyon Cihazı İhtiyacı Ortadan Kaldırılacak!

Türkiye’nin kendi ürettiği otomobilinin prototipinin tanıtımına çok az kaldı. Bu süre zarfında proje ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Şirketin CEO’su Karakaş, yeni bir start-up şirketi ile yaptıkları çalışma sonucu artırılmış gerçeklik görüntüleme teknolojisi sayesinde araçta bulunan navigasyon cihazı ihtiyacının tamamen giderileceğini açıkladı. Proje ile ilgili herhangi bir zaman sorunu olmayan Karakaş, “Süre yeterli, diğerleri nasıl yaptıysa biz de öyle yaparız. Türkiye’de mobilite ekosistemin temelini oluşturacağız.” dedi.

Karakaş, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer aldı. Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye adlı panelde yerli otomobilden bahsetmeyi de ihmal etmedi.

Doğuştan Elektrikli Araç Çıkarıyoruz!

Doğuştan, elektrikli araç ürettiklerini söyleyen Karakaş,

“Bu çekirdeğin etrafında toplanarak, mobilite ekosistemini oluşturmaya çalışıyoruz. Ekosistemi oluşturacak start-uplar varsa Türkiye’den yoksa da Yurt dışından iş birliği yapıyoruz”

diyerek proje kapsamında yerli bir start-up şirketi ile önemli bir çalışma yaptıklarını da belirtmiş oldu.

Navigasyon Sistemine Son!

“Çalışmalar sonucu araç içerisinde navigasyon sistemi ihtiyacını tamamen ortadan kaldıracak bir sistem geliştireceklerini söyleyen Karakaş, oldukça umutlu. Artırılmış gerçeklik ile görüntüleme teknolojisinin bir arada kullanılacağı bu sistem, şu anda bir çözüm olarak piyasa da bulunmamakta.

Eğer imalatı yetişirse, ilk SUV modelimiz piyasaya çıktığında, eğer yetiştiremezsek de bir yıl sonra bu sistemi araçlarda kullanmayı hedefliyoruz. Hakikaten yıkıcı anlamda bir sonuç elde edeceğiz.” dedi.

İlk Gösterim Aralık 2019 da gerçekleşecek diyen Karakaş, üretime 2022 yılında geçileceğini de ekledi.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu bir otomobil markası üretme hedefiyle, Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell, Zorlu (%19) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (%5) gibi şirketlerin bir araya gelmesiyle TOGG 25 Haziran 2018 de kuruldu. Şirketin şimdiki CEO’su Gürcan Karakaş ise 3 Eylül 2018 tarihinde göreve başladı. Hala başarıyla görevini sürdüren Karakaş, oldukça iyi işler çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yerli Otomobil 2022 de Görücüye Çıkıyor!

Merhabalar sevgili dijitaltekerlek.com okurları, mekanik, motor, elektrik ve fiziğe küçüklüğümden beri hep bir merakım olmuştur. Gerek otomobil, gerek uçak gerekse motorsiklet bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir dünyaydı. Dijital Tekerlek bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir platform. Umarım sizlere en hızlı ve güncel haberleri ulaştırabilirim. Takipte kalın :) E-posta: [email protected]

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dört Tekerlek

Volkswagen GEN.TRAVEL konsepti oldukça heyecan verici görünüyor

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili çalışır vaziyette gösterildi.

Published

on

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili ile teknoloji üssü gibi görünen tasarımını duyurdu. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Otomotiv sektörünün on yıl sonrasına ışık tutan konsept, geniş iç yaşam alanı ile beraber otomotiv sektöründe geleceğin yaşam alanını önizliyor. Bununla birlikte kısa mesafeli ulaşım noktasında çözüm olarak sunulması beklenen model, otonom sürüşü ve teknolojik detayları ile beraber yolcularını etkilemeyi planlıyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL tasarımı

Otomobilin iç tasarımına baktığımızda; esnek modüler bir alan bizleri bekliyor. Oldukça esnek olan bu alan kullanıcının isteğine göre oldukça farklı şekilde kullanılabiliyor. Otomobil kullanışlı yapısı sayesinde direkt olarak son kullanıcı deneyimini hedefliyor diyebiliriz. Bununla birlikte konseptin ana fikri, kendi aracınızı kullanmak yerine bu konsept otomobili kısa mesafelerde kullanmak. Sunduğu detaylar sayesinde de konsept, kişisel otomobilimizdeki konforu bizlere sunmayı hedefliyor. Katlanabilir ikili koltuk düzeni, masa ve arttırılmış teknolojisi gibi detaylar ile bu konforun sunulması desteklenebiliyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL çalışan bir prototip otomobil olarak tanıtıldı. Ancak Alman otomobil üreticisi, konsept otomobili üretme taahhüdünde bulunmadı. Fakat bazı detayların yakında üretilecek olan modellerde görebileceğimizi özellikle belirtti.

“Nicholas Latifi tarafında ayrılık sesleri kesinleşti”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

AMG ve Will.I.Am paylaşılan video ile akılları karıştırdı

Mercedes-AMG tarafından paylaşılan video dikkatleri toplamayı başardı.

Published

on

AMG ve Will.I.Am ortaklığımda Mercedes AMG tarafının Instagram hesabında yapılan paylaşım ile gözler markaya çevrildi. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Mercedes-AMG tarafının elektrikli otomobiller için marka elçisi olan William James Adams Jr. ortaklığında yapılan paylaşım ile beraber GT63 SE Performance modeline dayanan detaylar gösterildi. Paylaşılan içeriği incelediğimizde ön tarafın yeni G63 modelini yansıttığını düşünmek mümkün; ancak yan çerçeveye baktığımızda modelin coupe formunu farketmek mümkün. Ayrıca bu form ile beraber modelin uzun motor kaputu ile beraber akıllara oldukça sportif bir duruşa sahip modelin yolda olduğunu söylemek mümkün.

Bu noktada beklentiler modelin; yeni nesil AMG GT Coupe, E-Serisi Coupe veya en güçlü seçenek olan AMG GT Dört Kapılı Coupe modeline dayanabileceğini söylemek mümkün. Bununla birlikte paylaşılan videonun hangi modele ait olduğu önemsenmeksizin, ön tarafta G63 modelinden ilham alınarak tasarlandığını söylemek mümkün.

Marka, AMG departmanı ve Will.I.Am ortaklığı ile yaptığı paylaşımda “Cesur ve cesur fikirler, yeniliğin kilidini açmak ve yeni nesil hayalperestleri desteklemek için birleşiyor. Yakında açıklanacak büyük bir şey için bizi izlemeye devam edin.” ifadesini kullanarak beklentileri yükseltirken; Geleceğe yönelik otomobiller tasarlamaya son gaz devam ettiğini de kamuoyuna duyuruyor.

“Mazda Vision Coupe yerine hedefler SUV pazarı”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

Renault 19 Mayıs’ta hidrojen yakma teknolojisini önizleyecek

Renault 19 Mayıs’taki etkinlik ile gelecek planlarını açıklayacak.

Published

on

Yeni Renault konsepti, Paris’te yeni tasarım yaklaşımı ile beraber 19 Mayıs’ta sergilenecek. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Fransız otomobil üreticisi Renault, 19 Mayıs’ta yeni bir hidrojen güç aktarma sistemi için tasarım ve ön izleme planlarına ilişkin yeni bir konsept otomobil ortaya çıkaracak. Bununla birlikte henüz isimlendirilmeyen konsept, markanın gelecek planlarını da bünyesinde barındıracak.

Görsel açıdan Renault 5 ile benzerlik beklenirken; retro tarzdaki Renault 4ever crossover’ın gösteriminin yapılmasıda oldukça yüksek ihtimal. Ayrıca marka bu etkinlik ile döngüsel ekonomi hedeflerinide sergileyecek.

Şirket CEO’su Luca de Meo, modeli  “Bir konsept yaptığımızda, bunu gerçek arabalara dönüştürmek istiyoruz” ifadesiyle vurgulayarak; konseptin üretim modelini büyük ölçüde yansıtacağını belirtti. Bununla birlikte güç aktarma organı tarafının detayları tanıtım ile açıklanacak. Ayrıca modele ilişkin “hidrojen motoru” ifadesini kullanılması ile tüm dikkatler modele çevriliyor.

Nihai üretim otomobili, saf elektrikli bir güö aktarma organıyla da sunulabilir. Ancak De Meo, konseptin “elektrik, hidrojen… belki başka şeyler” sergileceğini belirtti. Bununla birlikte marka, konsepti Paris’teki iklim odaklı ChangeNow konferansında tanıtacak. Marka, etkinliği şirket dönüşüm stratejisinin üç ana temasını vurgulayarak sergileyecek.

“Maserati GranTurismo Folgore, CEO Tavares’in kontrolünde”

Okumaya Devam Et
Reklam
Reklam
Reklam

Çok Okunanlar