Walkcar: Dizüstü bilgisayar görünümlü scooter - Dijital Tekerlek
Takip Et!

İki Tekerlek

Walkcar: Dizüstü bilgisayar görünümlü scooter

Abone ol
Avatar

Walkcar

İlk defa 2015 yılında tanıştığımız Walkcar Japonya’da satışa çıktı. Dört tekerlekli dizüstü bilgisayara benzeyen tasarımıyla Cocoa Motors’un ürettiği elektrikli scooter tanıtımından 5 yıl sonra 1800 doların biraz üzerinde bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Walkcar, klasik bir elektrikli scooter ile tamamen farklı bir çalışma mekanizmasına sahip. Daha çok “hoverboard” gibi çalışan elektrikli scooter, kullanıcı ağırlığını öne doğru verdiğinde hızlanıyor, arkaya doğru verdiğinde de yavaşlıyor. Sağ ve sola dönmek için de aynı şekilde kullanan kişinin o tarafa doğru ağırlığını kaydırması yeterli oluyor.

Walkcar
Walkcar

2.4 kilogram ağırlığa sahip olan elektrikli scooter, çantada rahatça taşınabilecek bir yapıda tasarlanmış. Cocoa Motors, Walkcar’ı dünyanın en küçük taşınabilir arabası olarak tanıtıyor. 10 dereceye kadar eğimli yolları tırmanabilen Walkcar, iki sürüş moduna sahip.

Eco modunda 10 km/s hıza ulaşabilen Walkcar, 7 kilometre menzil sunuyor. Spor modunda ise 16 km/s hıza ulaşarak 5 kilometre menzil vaad ediyor.

Walkcar
Walkcar

Walkcar şimdilik Japonya’da 198.000 ¥ (1.844 $) fiyatla satışa çıktı. Herhangi bir elektrikli scootera kıyasla oldukça pahalı olan Walkcar’ın Avrupa ve ülkemiz için satış fiyatı henüz açıklanmadı. Cocoa Motors’un kısa süre içerisinde birçok Avrupa ülkesi ve Amerika için lansaman düzenleyeceği de açıklanan bilgiler arasında.

Walkcar ülkemizde satışa sunulursa 12.500 TL + vergiler gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor. Ülkemizde satılsa siz alır mıydınız ve tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlginizi Çekebilir: The Poimo: Şişirilebilir elektrikli motosiklet

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir