Sebastian Vettel Aston Martin'de - Motor Sporları - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Motor Sporları

Sebastian Vettel Aston Martin’de

Abone ol
Avatar

Sebastian Vettel

2014 yılından itibaren Ferrari ile yarışan Sebastian Vettel 2021 Formula 1 sezonunda Aston Martin’de yarışacağını açıkladı.

2010-2013 sezonlarında Red Bull ile dört şampiyonluk kazanan Vettel’in, Ferrari ile aralarının kötü olduğu biliniyordu. Sözleşme süresi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken Vettel yaptığı açıklamada, Aston Martin’de olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamada Vettel, “Nihayet geleceğimle ilgili bu heyecan verici haberi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. 2021’de bir Aston Martin sürücüsü olacağımı söylemek gurur verici. Bu, gerçekten efsanevi bir otomobil şirketi ve benim için yeni bir macera olacak. Ekibin bu yıl elde ettiği sonuçlardan etkilendim ve geleceğin daha da parlak göründüğüne inanıyorum.” dedi.

Aston Martin Racing Point takım patronu Otmar Szafnauer, Vettel’in gelişinin takım için çok iyi bir haber olduğunu şu cümleleriyle açıkladı: “Silverstone’daki herkes bu haberden ötürü heyecanlı. Sebastian kendisini kanıtlamış bir şampiyon ve Aston Martin F1 takımına, kendi hırslarımızla uyuşan bir ‘kazanan’ zihniyeti getiriyor. Sebastian dünyanın en iyilerinden biri ve bizi bu yeni döneme taşımak için ondan daha iyi bir sürücü düşünemiyorum. Bu takımı bir sonraki seviyeye taşımada önemli bir rol oynayacak.”

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir