Terk edilmiş Porsche Carrera GT sevenlerini yasa boğdu - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Dört Tekerlek

Terk edilmiş Porsche Carrera GT sevenlerini yasa boğdu

Abone ol
Avatar

Porsche Carrera GT

Çin’de bir otomobil bayisinde sekiz yıldır terk edilmiş birkaç nadir spor otomobilin olduğu ortaya çıktı. Bir Instagram kullanıcısının yayınladığı fotoğraflarda kırmızı Porsche Carrera GT süper spor otomobilinin yer alması gerçekten çok üzücü bir durum.

Neyse ki Porsche orada yalnız değil

Fotoğrafların yayıncısının verdiği bilgiye göre Çin’in ilk Ferrari ve Maserati bayisi olan 3S Center 2005 yılından 2012 yılına kadar çeşitli süper spor otomobillerin tedariğini yapıyormuş. 2012’de Başkan Xi Jinping’in iktidara gelmesiyle birlikte başlatılan yolsuzlukla mücadele ve aşırı tüketim önlemleri kapsamında ülke genelinde 3S Center’ın getirdiği otomobillere rağbet oldukça düşmüş. Satışların düşmesi ile kapılarını kapatan bayi, içerideki otomobillerin hayranlarını hiç düşünmemiş olacak ki, onlar sekiz senedir orada bekliyorlar.

Porsche Carrera GT dünyada sadece 3 tane var

Özel Porsche Carrera GT sadece 1270 adet üretildi ve Çin’de bulunan otomobilin şase kodunun 1255 olduğu biliniyor. Ayrıca Zanzibar Red Metallic adlı renge sahip sadece üç adet Carrera GT üretilmiş. Burada sekiz senedir kullanılmayan da o üç özel üretimden biri. Buradaki Carrera GT, daha önce Almanya ve Rusya’da satışa sunulmuş. En son satışından elde edilen bilgiye göre otomobil 4.581 kilometre yol almış.

Bayideki diğer nadir süper spor otomobil de Ferrari 812 GTS’in selefi olan nadir bir Ferrari 575 Superamerica. Bir diğer nadir otomobil olan Chevrolet C5 Corvette Z06 zaten kendi başına harika bir otomobil.

Daha çok Dubai veya Abu Dabi gibi yerlerde ortaya çıkan bu manzaranın Çin’de olması açıkçası herkesi şaşırtan bir durum. Sizin bu konu hakkındaki yorumlarınız neler? Devlet tarafından satışa getirilen zorluklardan dolayı bu nadir otomobillerin bir köşede çürümeye bırakılması ne kadar mantıklı? Yorumlarda kendi görüşlerinizi belirtin lütfen.

İlgili haber: Porsche müşterileri otomobillerinin üretimini canlı izleyebilecek!

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir