Mini Electric Türkiye Teslimatları Başladı - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Dört Tekerlek

Mini Electric Türkiye Teslimatları Başladı

Abone ol
Ahmet Burak Bilgiç

MINI ailesinin yeni üyesi MINI Electric ülkemizde satışa çıktı. Böylelikle MINI Electric Türkiye fiyatı da netlik kazandı. Peki, MINI Electrik fiyatı, motor seçeneği ve donanım özellikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI’nin, uzun süredir heyecanla beklenen %100 elektrikli ilk seri üretim modeli MINI ELECTRIC, Türkiye’deki ilk sahibine teslim edildi. Hem şehirli hem de elektrikli oluşuyla MINI tutkunlarına yeni bir yaşam tarzı sunan MINI ELECTRIC, Classic paketi ve Moonwalk renk tercihiyle İstanbul’daki ilk sahibiyle buluştu.

50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini sadece 35 dakikada dolduruyor. MINI Electric, özel olarak geliştirilen lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 232 km’ye kadar menzili ile dikkat çekiyor..

MINI Electric Teknik Özellikleri

MINI Electric, güncel 3 kapılı MINI modelinin geliştirilmesiyle, 184 bg güç ve 270 Nm tork üreten motoru ile 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede ve 0-100 km/s hızlanmasını ise 7.3 saniyede tamamlıyor. Genlerindeki karakteristik MINI özelliklerini oluşturan keyifli sürüş, etkileyici tasarım ve premium kalite anlayışını koruyan MINI ELECTRIC, markanın ilk yüzde yüz elektrikli seri üretim modeli olma özelliğini taşıyor. Tamamen MINI tarafından geliştirilen sürüş dinamikleri sayesinde MINI ELECTRIC benzersiz bir kullanım keyfi vadediyor. MINI ELECTRIC, iç mekanda sunduğu 6.5 inçlik renkli ekrana sahip gösterge paneli ile de diğer MINI modellerinden ayrılıyor. Standart olarak sunulan LED farlar ve MINI Connected dokunmatik ekran, Yeni MINI ELECTRIC’in dikkat çeken donanımları arasında yerini alıyor. Sport, Mid, Green ve Green+ olmak üzere dört farklı sürüş modubulunuyor. MINI ELECTRIC’in, bu modlara göre değişen tema ve renklere bürünebilen renkli ekranından otomobille ilgili diğer sürüş bilgilerine de erişilebiliyor. Bataryaların da etkisiyle MINI Cooper S 3 Kapı’ya göre sadece 145 kg daha ağır. MINI ELECTRIC’in 211 litrelik bagajı, koltukların yatırılmasıyla birlikte 731 litreye kadar çıkıyor.

MINI Electric fiyatı

Yüksek voltajlı batarya paketinin otomobilin zeminine yerleştirilmesi sayesinde MINI ELECTRIC’in bagaj kapasitesinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Ayrıca MINI Electric 311.000 ₺’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 BMW M5 yeni yüzüyle tanıtıldı!

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir