Takip Et!

Gelecek

Uzun zamandır beklenen haber: Kawasaki KLR650 yollara dönüyor!

/

2018 Kawasaki KLR650 meraklıları için kötü bir yıl oldu. 1987’de piyasaya sürülen ve çok sevilen saygıdeğer büyük hacimli spor motorun son yılıydı. KLR650’yi hayata döndürmeyi umarak birçok hayranları ve eski kullanıcıları istekte bulundular ve başarılı oldular. 2022 Kawasaki KLR650 bu yaz bayilerde satışta olacak. Kawasaki, yokluğunda KLR650’Yİ 2022 trendlerine yükseltmek için değişiklik yaptı, ancak bu efsanevi simge kendini kaybetmedi. Neyin değiştiğini ve neyin aynı kaldığını görelim.

Dört adet 2022 Kawasaki KLR650 çeşidi var

Standart versiyona ek olarak, ABS, Gezgin (üst kasa, ABS, güç prizleri) ve maceracılar için (yan kılıflar, ABS, yardımcı ışıklar, motor koruması, tank pedi, güç prizleri ve özel Cypher Camo gri renk) modeli vardır.

Kawasaki, KLR650 5 vitesli bir şanzımana sahip

Bununla birlikte, şanzımanın içinde birkaç mekanik değişiklik oldu. Üçüncü vites yeni bir vites çatalı ve dişli köpekler ile donatılırken, dördüncü ve beşinci vites yeni bir son işlem aldı. İtme iğneli rulmanlar artık bilyalı rulmanların yerini alarak debriyajı serbest bırakmak için kullanılmakta.

Ön tekerleklerde artık 300 mm’lik bir ön disk var

Arka disk, ısı dağılımını iyileştirmek için 1 mm daha kalın yapıldı. ABS’siz standart bir KLR650 var ama diğer üç model fabrikadan ABS ile donatıldı.

Artık sürücü konforu çok daha iyi

Gidon 0.4 inç daha geniş ve ayak pedleri 0.4 inç dışarıya uzatıldı ve hepsi kauçuğa monte edildi. 6.1 litrelik yakıt deposu yenilendi ve dizlerimiz için şekli iyileştirildi. Ön cam iki inç daha uzadı ve iller arası yolculuk için 1.2 inç daha yükseğe yeniden konumlandırıldı.

Kawasaki, KLR650 modelinin kaporta, yan kapak, kuyruk kaputu, arka lamba ve dönüş sinyallerini modern zevklerle donattı.

LED’ler hava karardıktan sonra yolu büyük bir ölçüde aydınlatıyor ve motorcular için daha fazla bir görüş mesafesi sunarak rahat yolculuk yapmasını sağlıyor.

Gösterge paneli artık dijital

Kadranlar gitti ve yerini LCD ekranda gösterilen hız sayaçlarına bıraktı.

Kawasaki KLR650’de yapılan güncellemeler motosiklette gözle görülür iyileştirmeler sunuyor

Bir bütün olarak ele alındığında, 2022 Kawasaki KLR650, ikili spor yerine ADV yönünde hafifçe hareket ediyor. Bu zamanla mükemmel bir uyum içindedir, ancak KLR650 başlı başına bir tür olarak kalır ve bu, dönüşünü kutlamak için yeterlidir.

2022 Kawasaki KLR650 Teknik Özellikler

MOTOR

 • Tür: Tek silindirli
 • Motor: 652cc
 • Delik x strok: 100 x 83 mm
 • Sıkıştırma oranı: 9.8: 1
 • Valvetrain: DOHC; 4 valf
 • Yakıt doldurma: Keihin EFI w / 40mm gaz kelebeği gövdesi
 • İletim: 5 vitesli
 • Nihai tahrik: Zincir

ŞASİ

 • Ön süspansiyon: Ayarlanabilir olmayan 41 mm çatal; 7,9 inç
 • Arka süspansiyon: Bağlantı destekli yay ön yükü ve geri tepme sönümlemesi ayarlanabilir şok; 7,3 inç
 • Lastikler: Dunlop K750
 • Ön lastik: 90/90 x 21
 • Arka lastik: 130/80 x 17
 • Ön fren: 300 mm disk
 • Arka fren: 240 mm disk

BOYUTLAR ve KAPASİTELER

 • Dingil açıklığı: 60.6 inç
 • Tırmık: 30 derece
 • Patika: 4,8 inç
 • Koltuk yüksekliği: 34,3 inç
 • Yakıt kapasitesi: 6,1 galon

RENKLER

 • KLR650: İnci Kumu Haki; İnci Lav Portakal
 • Kawasaki KLR650 ABS: İnci Kumu Haki
 • KLR650 Traveler: Pearl Lava Orange
 • KLR650 Macera: Cypher Camo Grey

En günce motosiklet haberleri için ziyaret edin.

Merhabalar sevgili dijitaltekerlek.com okurları, mekanik, motor, elektrik ve fiziğe küçüklüğümden beri hep bir merakım olmuştur. Gerek otomobil, gerek uçak gerekse motorsiklet bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir dünyaydı. Dijital Tekerlek bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir platform. Umarım sizlere en hızlı ve güncel haberleri ulaştırabilirim. Takipte kalın :) E-posta: [email protected]

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dört Tekerlek

AMG ve Will.I.Am paylaşılan video ile akılları karıştırdı

Mercedes-AMG tarafından paylaşılan video dikkatleri toplamayı başardı.

Published

on

AMG ve Will.I.Am ortaklığımda Mercedes AMG tarafının Instagram hesabında yapılan paylaşım ile gözler markaya çevrildi. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Mercedes-AMG tarafının elektrikli otomobiller için marka elçisi olan William James Adams Jr. ortaklığında yapılan paylaşım ile beraber GT63 SE Performance modeline dayanan detaylar gösterildi. Paylaşılan içeriği incelediğimizde ön tarafın yeni G63 modelini yansıttığını düşünmek mümkün; ancak yan çerçeveye baktığımızda modelin coupe formunu farketmek mümkün. Ayrıca bu form ile beraber modelin uzun motor kaputu ile beraber akıllara oldukça sportif bir duruşa sahip modelin yolda olduğunu söylemek mümkün.

Bu noktada beklentiler modelin; yeni nesil AMG GT Coupe, E-Serisi Coupe veya en güçlü seçenek olan AMG GT Dört Kapılı Coupe modeline dayanabileceğini söylemek mümkün. Bununla birlikte paylaşılan videonun hangi modele ait olduğu önemsenmeksizin, ön tarafta G63 modelinden ilham alınarak tasarlandığını söylemek mümkün.

Marka, AMG departmanı ve Will.I.Am ortaklığı ile yaptığı paylaşımda “Cesur ve cesur fikirler, yeniliğin kilidini açmak ve yeni nesil hayalperestleri desteklemek için birleşiyor. Yakında açıklanacak büyük bir şey için bizi izlemeye devam edin.” ifadesini kullanarak beklentileri yükseltirken; Geleceğe yönelik otomobiller tasarlamaya son gaz devam ettiğini de kamuoyuna duyuruyor.

“Mazda Vision Coupe yerine hedefler SUV pazarı”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

Renault 19 Mayıs’ta hidrojen yakma teknolojisini önizleyecek

Renault 19 Mayıs’taki etkinlik ile gelecek planlarını açıklayacak.

Published

on

Yeni Renault konsepti, Paris’te yeni tasarım yaklaşımı ile beraber 19 Mayıs’ta sergilenecek. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Fransız otomobil üreticisi Renault, 19 Mayıs’ta yeni bir hidrojen güç aktarma sistemi için tasarım ve ön izleme planlarına ilişkin yeni bir konsept otomobil ortaya çıkaracak. Bununla birlikte henüz isimlendirilmeyen konsept, markanın gelecek planlarını da bünyesinde barındıracak.

Görsel açıdan Renault 5 ile benzerlik beklenirken; retro tarzdaki Renault 4ever crossover’ın gösteriminin yapılmasıda oldukça yüksek ihtimal. Ayrıca marka bu etkinlik ile döngüsel ekonomi hedeflerinide sergileyecek.

Şirket CEO’su Luca de Meo, modeli  “Bir konsept yaptığımızda, bunu gerçek arabalara dönüştürmek istiyoruz” ifadesiyle vurgulayarak; konseptin üretim modelini büyük ölçüde yansıtacağını belirtti. Bununla birlikte güç aktarma organı tarafının detayları tanıtım ile açıklanacak. Ayrıca modele ilişkin “hidrojen motoru” ifadesini kullanılması ile tüm dikkatler modele çevriliyor.

Nihai üretim otomobili, saf elektrikli bir güö aktarma organıyla da sunulabilir. Ancak De Meo, konseptin “elektrik, hidrojen… belki başka şeyler” sergileceğini belirtti. Bununla birlikte marka, konsepti Paris’teki iklim odaklı ChangeNow konferansında tanıtacak. Marka, etkinliği şirket dönüşüm stratejisinin üç ana temasını vurgulayarak sergileyecek.

“Maserati GranTurismo Folgore, CEO Tavares’in kontrolünde”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

Honda 8 yıl içerisinde 30 farklı elektrikli modelini satışa sunmayı hedefliyor

Honda geleceğe yönelik planlarını resmi olarak duyurdu.

Published

on

Honda Motor Co Ltd., bugün Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlediği basın toplantısında otomobil üretimindeki elektrifikasyon sürecine yönelik yeni girişimlerini paylaştı. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Honda, ‘sıfır çevresel ayak izi’ hedefi için insanların ‘hareket etme memnuniyetini ve özgürlüğünü’ artırmak amacıyla elektrifikasyon girişimine yönelik çalışmalarını geliştirdiğini duyurdu. Bununla birlikte markanın geçtiğimiz yıllarda üzerinde durduğu ‘mevcut işletmeleri sağlamlaştırma’ ve ‘yeni büyümeye hazırlanma’ yönündeki girişimleri sonucunda ürünler, işletmeler ve yeni teknolojiler alanlarında olumlu sonuçlar alındığı belirtildi. Honda, istikrarlı bir gelişme kaydederek bugün itibariyle global modeller için donanım ve opsiyon seviyesindeki toplam varyasyon sayısını 2018’deki sayının yarısından daha azına düşürüldüğünü paylaştı. markanın hedefi 2025 yılına kadar üçte bir oranında azalma kaydetmek. Marka, küresel otomobil üretimiyle ilgili maliyetlerinde de 2018’de kaydedilen maliyetlere kıyasla yüzde 10’luk bir azalma hedefiyle çalışıyor. Honda, mevcut işletmeleri sağlamlaştırarak kaynak üretme çabalarını hızlandırmaya ve bu kaynakları elektrifikasyona ve yeni büyüme hazırlığına yatırmaya devam edecek.

Motosikletler, otomobiller, güç ürünleri, dıştan takma motorlar ve uçaklar dahil olmak üzere yılda yaklaşık 30 milyon adet mobilite ürünün satışı ile dünyanın en büyük güç ünitesi üreticisi olan Honda, 2050 yılına kadar dahil olduğu tüm ürünler ve kurumsal faaliyetler için karbon nötrlüğü gerçekleştirmeyi ve karbon emisyonlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Honda ‘Pil Tedarik Stratejisi’ yatırım planları

Honda, elektrikli araç çağındaki en önemli zorluğun pillerin küresel tedariki olduğunu belirterek akü tedarik stratejisi için iki temel yaklaşımını duyurdu. Birinci olarak Honda, dış ortaklığı güçlendirerek her bölgede sıvı lityum iyon pillerin istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesini sağlayacak. Kuzey Amerika: Honda, Ultium pillerini GM’den tedarik edecek. Bununla birlikte GM’den ayrı olarak Honda, pil üretimi için bir ortak girişim şirketi kurma olasılığını araştırıyor. Çin, Honda’nın CATL ile iş birliğini güçlendirirken Japonya da Envision AESC’den mini elektrikli araçlar için pil tedarik edecek. İkinci olarak ise; marka, yeni nesil pillerin bağımsız araştırma ve geliştirmesini daha da hızlandıracak. Marka, şu anda geliştirilmekte olduğu tamamen katı hal pilleri, 2024 baharında çalışır hale getirmek amacıyla yaklaşık 343 milyon dolar yatırım yaparak bir üretim hattı oluşturacak. Japon üretici, yeni nesil pillerini yeni modellere uyarlamayı hedefliyor. 2020’lerin ikinci yarısından itibaren pazara sunulacak.

Hedefler

Kuzey Amerika Honda, 2024’te GM ile ortaklaşa geliştirilmekte olduğu iki orta ve bir büyük boyutlu EV modelini tanıtacak. Çin, 2027 yılına kadar toplam 10 yeni EV modeli tanıtırken; Japonya, 2024’ün başlarında ilk olarak 1 milyon yen fiyat aralığında ticari kullanımlı bir mini EV modelini piyasaya sürecek. Bununla birlikte marka, 2026’da donanım platformu ile yazılım platformunu birleştiren bir EV platformu olan marka e: Architecture’ı benimsemeye başlayacak. GM ile yapılan ittifak sayesinde Honda, Kuzey Amerika’dan başlayarak 2027’de benzinle çalışan araçlar kadar rekabetçi olacak bir maliyet ve menzile sahip uygun fiyatlı EV’leri piyasaya sürecek. Bu girişimler aracılığıyla marka, 2030 yılına kadar ticari amaçlı mini elektrikli araçlardan amiral gemisi sınıfı modellere kadar eksiksiz bir ürün yelpazesiyle dünya çapında 30 EV modelini piyasaya sürmeyi ve yılda 2 milyondan fazla üretim yapmayı planlıyor.

Honda, elektrifikasyonda ilerleme kaydederken odağını donanım ve satış işinden kaydırarak bağlantılarını genişletmek için donanım ve yazılımı birleştirerek iş portföyünü dönüştürecek. Ayrıca, 2030 yılından sonra Honda, birleşik çözüm işini ve ayrıca yeni alanlardaki işlerini güçlendirecek. İş portföyünün böyle bir dönüşümünü gerçekleştirmek için marka, mevcut işlerini sağlamlaştırmak için çalışacak. marka, mevcut işletmeleri sağlamlaştırmaya yönelik istikrarlı çabalarının sonucunda maliyetlerini de düşürerek iş yapısını iyileştirecek. Honda’nın orta ve uzun vadede yüzde 7’den fazla satış getirisine (ROS) ulaşma hedefini bulunuyor. Honda ayrıca, net nakit dengesini de 15 milyar dolar (31 Aralık 2021’de sona eren üçüncü çeyreğin sonunda) sağlıklı bir seviyeyi de koruyor. Honda, araştırma ve geliştirme harcamaları için yaklaşık 64 milyar dolar bütçe ayıracak. Tüm Ar-Ge alanlarından Honda, elektrifikasyon ve yazılım alanlarına yaklaşık 40 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor (Ar-Ge harcamaları için yaklaşık 28 milyar dolar ve yatırımlar için yaklaşık 12 milyar dolar). Yeni teknoloji alanları ve kaynak sirkülasyonu dahil olmak üzere yeni büyümenin hazırlanması için marka, önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık 8 milyar dolar yatırım yapacak. Ayrıca marka, yüksek potansiyele sahip ileri teknolojilere ve iş modellerine yönelik yeni şirketlere yılda 80 milyon dolar ölçeğinde yatırım yapacak ve böylece Honda teknolojilerinin ve işletmelerinin yelpazesini genişletecek.

Honda tarafından 2 yeni spor model

Son olarak marka, karbon nötr ve elektrifikasyona yönelik çalışmalarının yanı sıra müşterilerine keyifli bir sürüş yaşatacak modeller de sunacak. “Sürüş keyfi”, elektrifikasyon çağında bile Honda modellerine aktarılarak Honda’nın evrensel spor zihniyeti ve ayırt edici özellikleri öne çıkacak. Japon otomobil üreticisi, bir uzmanlık ve bir de amiral gemisi olmak üzere iki spor modelini tanıtacak.

“Tesla Model 3 modelinin fiyatı bir kez daha arttı!”

Okumaya Devam Et
Reklam
Reklam
Reklam

Haftanın Çok Okunanları