Takip Et!

Gelecek

Honda, ucuna drone yerleştirilmiş elektrikli motorsikletin patentini aldı!

/

Garip bir haberle karşı karşıyayız; Honda görünüşe göre bir elektrikli motosikletin kuyruğuna mini bir drone yerleştirmek istiyor.

Patentteki biraz belirsiz kullanım durumu çok fazla ayrıntıya girmiyor.

Cycle World tarafından ortaya çıkarılan patentteki şemalara ve açıklamaya dayanarak, küçük drone, arka kuyruk kutusuna monte edilmiş bir quadcopter. Kuyruk kutusu kullanılmadığı taktirde raf işlevi sunabilir ama normalde kapalı olacak gibi. Ancak etkinleştirildiğinde, kuyruk kutusu açılacak ve otonom droneun motosikletin önünden uçmasına izin verecek gibi görünüyor.

Hatta görünüşe göre drone, motosikletçinin yalnızca bisikletini kullanmaya odaklanmasına izin vererek, kendi başına gezinme ve motosiklete dönme yeteneğine sahip olacak. Ancak her ikisini aynı anda çalıştırmanın zor ve tehlikeli olduğunu düşünüyoruz. Neyse ki, Honda’nın muhtemelen henüz var olmayan sihirli drone teknolojisi bu operatör sorununu çözüyor gibi görünüyor.

Honda’nın açıklaması, hayal gücünü zorluyor

İlk olarak Honda, drone’nun elektrikli motosiklet için değiştirilebilir pilleri ileri geri taşımak için kullanılabileceğini iddia ediyor.

Bugünün teknolojisi düşünüldüğünde bu zor bir iş olacak. Zero FXS elektrikli motosiklet, iki değiştirilebilir 3,6 kWh pil ile yapılandırılabilir. Ancak her biri yaklaşık 19 kg ağırlığında.

Öte yandan Honda, bir trafik keşif uçağı için biraz daha gerçekçi bir kullanım durumu öneriyor.

Bu muhtemelen mantıklıdır; Önünüzdeki trafiği tespit etmek ve önlemek için gökyüzünde kendi kişisel gözünü kim hayal etmemiş?

Sorun şu ki, patentte tasvir edilen elektrikli motosiklet açıkça bir spor motosikleti ve diyagramlarda görülen gibi hiçbir drone, hızlı seyahat ederken böyle bir bisiklete ayak uyduramayabilir.

Bunun yerine, trafik tespit dronunun muhtemelen fırlatılması ve dinlenme sırasında alınması gerekecek. Bu durumda, drone, daha çok “bu trafik sıkışıklığından ne zaman çıkacağım?” tıkanıklığın ne kadar ileride biteceğini potansiyel olarak tespit edebilecek bir cihaz konumuna gelecek.

Drone için son kullanım durumu, bisiklet için potansiyel bir artırılmış soğutma sistemidir. Görünüşe göre drone, rotorlarını sıcak motor ve bataryadan geçen havayı emmek için kullanabilecek.

Bu da, hareketsiz haldeyken bazen aşırı ısınabilen hava soğutmalı ICE motosikletlerin aksine hareketsizken fazladan ısı üretmeyen elektrikli motosikletler için biraz saçma bir sistem gibi görünüyor. Elektrikli motosikletlerdeki piller ve motorlar, yalnızca bisiklet hareket halindeyken atık ısı üretir, bu aynı zamanda pasif hava soğutmanın pasif işini yaptığı zaman olarak da biliniyor.

Merhabalar sevgili dijitaltekerlek.com okurları, mekanik, motor, elektrik ve fiziğe küçüklüğümden beri hep bir merakım olmuştur. Gerek otomobil, gerek uçak gerekse motorsiklet bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir dünyaydı. Dijital Tekerlek bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir platform. Umarım sizlere en hızlı ve güncel haberleri ulaştırabilirim. Takipte kalın :) E-posta: [email protected]

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dört Tekerlek

Volkswagen GEN.TRAVEL konsepti oldukça heyecan verici görünüyor

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili çalışır vaziyette gösterildi.

Published

on

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili ile teknoloji üssü gibi görünen tasarımını duyurdu. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Otomotiv sektörünün on yıl sonrasına ışık tutan konsept, geniş iç yaşam alanı ile beraber otomotiv sektöründe geleceğin yaşam alanını önizliyor. Bununla birlikte kısa mesafeli ulaşım noktasında çözüm olarak sunulması beklenen model, otonom sürüşü ve teknolojik detayları ile beraber yolcularını etkilemeyi planlıyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL tasarımı

Otomobilin iç tasarımına baktığımızda; esnek modüler bir alan bizleri bekliyor. Oldukça esnek olan bu alan kullanıcının isteğine göre oldukça farklı şekilde kullanılabiliyor. Otomobil kullanışlı yapısı sayesinde direkt olarak son kullanıcı deneyimini hedefliyor diyebiliriz. Bununla birlikte konseptin ana fikri, kendi aracınızı kullanmak yerine bu konsept otomobili kısa mesafelerde kullanmak. Sunduğu detaylar sayesinde de konsept, kişisel otomobilimizdeki konforu bizlere sunmayı hedefliyor. Katlanabilir ikili koltuk düzeni, masa ve arttırılmış teknolojisi gibi detaylar ile bu konforun sunulması desteklenebiliyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL çalışan bir prototip otomobil olarak tanıtıldı. Ancak Alman otomobil üreticisi, konsept otomobili üretme taahhüdünde bulunmadı. Fakat bazı detayların yakında üretilecek olan modellerde görebileceğimizi özellikle belirtti.

“Nicholas Latifi tarafında ayrılık sesleri kesinleşti”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

AMG ve Will.I.Am paylaşılan video ile akılları karıştırdı

Mercedes-AMG tarafından paylaşılan video dikkatleri toplamayı başardı.

Published

on

AMG ve Will.I.Am ortaklığımda Mercedes AMG tarafının Instagram hesabında yapılan paylaşım ile gözler markaya çevrildi. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Mercedes-AMG tarafının elektrikli otomobiller için marka elçisi olan William James Adams Jr. ortaklığında yapılan paylaşım ile beraber GT63 SE Performance modeline dayanan detaylar gösterildi. Paylaşılan içeriği incelediğimizde ön tarafın yeni G63 modelini yansıttığını düşünmek mümkün; ancak yan çerçeveye baktığımızda modelin coupe formunu farketmek mümkün. Ayrıca bu form ile beraber modelin uzun motor kaputu ile beraber akıllara oldukça sportif bir duruşa sahip modelin yolda olduğunu söylemek mümkün.

Bu noktada beklentiler modelin; yeni nesil AMG GT Coupe, E-Serisi Coupe veya en güçlü seçenek olan AMG GT Dört Kapılı Coupe modeline dayanabileceğini söylemek mümkün. Bununla birlikte paylaşılan videonun hangi modele ait olduğu önemsenmeksizin, ön tarafta G63 modelinden ilham alınarak tasarlandığını söylemek mümkün.

Marka, AMG departmanı ve Will.I.Am ortaklığı ile yaptığı paylaşımda “Cesur ve cesur fikirler, yeniliğin kilidini açmak ve yeni nesil hayalperestleri desteklemek için birleşiyor. Yakında açıklanacak büyük bir şey için bizi izlemeye devam edin.” ifadesini kullanarak beklentileri yükseltirken; Geleceğe yönelik otomobiller tasarlamaya son gaz devam ettiğini de kamuoyuna duyuruyor.

“Mazda Vision Coupe yerine hedefler SUV pazarı”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

Renault 19 Mayıs’ta hidrojen yakma teknolojisini önizleyecek

Renault 19 Mayıs’taki etkinlik ile gelecek planlarını açıklayacak.

Published

on

Yeni Renault konsepti, Paris’te yeni tasarım yaklaşımı ile beraber 19 Mayıs’ta sergilenecek. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Fransız otomobil üreticisi Renault, 19 Mayıs’ta yeni bir hidrojen güç aktarma sistemi için tasarım ve ön izleme planlarına ilişkin yeni bir konsept otomobil ortaya çıkaracak. Bununla birlikte henüz isimlendirilmeyen konsept, markanın gelecek planlarını da bünyesinde barındıracak.

Görsel açıdan Renault 5 ile benzerlik beklenirken; retro tarzdaki Renault 4ever crossover’ın gösteriminin yapılmasıda oldukça yüksek ihtimal. Ayrıca marka bu etkinlik ile döngüsel ekonomi hedeflerinide sergileyecek.

Şirket CEO’su Luca de Meo, modeli  “Bir konsept yaptığımızda, bunu gerçek arabalara dönüştürmek istiyoruz” ifadesiyle vurgulayarak; konseptin üretim modelini büyük ölçüde yansıtacağını belirtti. Bununla birlikte güç aktarma organı tarafının detayları tanıtım ile açıklanacak. Ayrıca modele ilişkin “hidrojen motoru” ifadesini kullanılması ile tüm dikkatler modele çevriliyor.

Nihai üretim otomobili, saf elektrikli bir güö aktarma organıyla da sunulabilir. Ancak De Meo, konseptin “elektrik, hidrojen… belki başka şeyler” sergileceğini belirtti. Bununla birlikte marka, konsepti Paris’teki iklim odaklı ChangeNow konferansında tanıtacak. Marka, etkinliği şirket dönüşüm stratejisinin üç ana temasını vurgulayarak sergileyecek.

“Maserati GranTurismo Folgore, CEO Tavares’in kontrolünde”

Okumaya Devam Et
Reklam
Reklam
Reklam

Çok Okunanlar