Hamilton, Formula 1 için Halen Genç Olduğunu Düşünüyor - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Motor Sporları

Hamilton, Formula 1 için Halen Genç Olduğunu Düşünüyor

Abone ol
Kerem Temur

2020 senesi itibariyle 35. yaşına basan Hamilton, yaptığı açıklamalar ile halen Formula 1 için genç olduğunu ve bu sene daha komple bir performans ortaya koymak istediğini açıkladı.

2007 yılında Formula 1 kariyerine başlangıç yapan Hamilton, 13 yıl da toplamda 6 dünya şampiyonluğu bulunuyor. Kariyerini bitirmeden bir şampiyonluk daha kazanırsa Micheal Schumacher’in 7 şampiyonluk sayısına ortak olacak.

Pole pozisyonunda rekoru eline geçiren Hamilton, 2020 sezonunda galibiyet alarak podyum rekorunu da üstüne almayı hedeflemektedir.

Sezon Öncesi Konuştu

Formula 1 2020 sezonu öncesinde kamuoyuna açıklamalarda bulunan Hamilton yeni sezon değerlendirmelerinde bulunarak, bu sezonun nasıl geçeceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Formula 1 2020 sezonu için şöyle konuştu; “ Sanırım Formula 1’de kalması için Kimi Raikkonen’e ödeme yapmam gerekiyor! Bu sayede gridin en yaşlı pilotu olmazdım! Neyse ki, Kimi hiçbir yere gitmiyor. Hiç yaşlı hissetmiyorum, tam tersi; çok gencim ve şimdi her zamankinden daha iyi durumdayım. Fiziksel olarak formda kalmanın daha zor olduğunu düşünmüyorum, ancak bunun bir noktada kaçınılmaz olarak başıma geleceğinin farkındayım. Şu anda kendimi hiç yaşlı hissetmiyorum. Kendimi her zamanki gibi genç hissediyorum. Kendimi hiç olmadığı kadar formda hissediyorum. Sahip olduğum tecrübe sayesinde her şey daha iyi işliyor. Ben genellikle rekabetçi biriyim. Yaptığım şeyi seviyorum. Formula 1’de sürekli yeni teknolojiler gelişiyor, yeni zorluklar ortaya çıkıyor. Şampiyonluğu kazandıktan hemen sonra yarış mühendisi Peter Bonnington’dan nelerin geliştirebileceğimi yazmasını istedim. Geçen yıl başaramadığım şeyler vardı ve nasıl daha fazlasını başaracağımı anlamam gerekiyor. Her zaman bir şeyleri daha iyi hale getirebilirsiniz. Zaten her şey mükemmelse, her yarışı kazanmalısınız. Geçen yıl nispeten istikrarlı bir performans sergiledim, ancak başarılarım ve başarısızlıklarım oldu. Her zaman sıralama turlarında daha fazlasını yapmak, lastikleri daha iyi anlamak ve sahip olduğumuz teknolojiden daha iyi faydalanmak istiyorum. Formula 1’e yeni pilotlar geliyor, mücadele gittikçe artıyor ve bu yüzden çabaları iki katına çıkarmanız gerekiyor.” dedi.

Hamilton, çalışma tarzının Schumacher’dan biraz farklı olduğunu dile getirerek şöyle konuştu; “ Her birimizin kendi çalışma yaklaşımı var. Michael Schumacher’e yardım eden şey bana hiçbir şey getirmezdi. Her zaman kendi yolunu bulmalısınız. Psikoloji kilit bir rol oynuyor, ama ben bunu kontrol etmeyi başardım. Fiziksel durum da önemli. Hızlar artıyor ve daha hızlı sürerseniz, direksiyon başındaki yük artıyor, yüksek kuvvetler geliyor. Yarış hafta sonunda antrenman yapmak bana yardımcı olmuyor. Grand Prix hafta sonlarında bunu yapmaya çalıştım, ama daha iyiye gitmedi. O günlerde enerji tasarrufu yapmanız, doğru dengeyi bulmanız gerekiyor. Kendimi iyi hissetmek, enerjik kalmak ve istikrarlı şekilde çalışmak istiyorum. Vejetaryenlik bu sorunun çözülmesine yardımcı oluyor” açıklamalarında bulundu.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir