BMW iX3 tanıtıldı! Elektrikli SUV rekabeti kızışacak! - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Dört Tekerlek

BMW iX3 tanıtıldı! Elektrikli SUV rekabeti kızışacak!

Tam elektrikli BMW SUV modeli tanıtıldı. 30 dakikada yüzde 80 şarj olabilen elektrikli BMW iX3 modelinin detayları haberimizde.

Abone ol
Avatar

BMW, üretimine son verdiği elektrikli spor otomobilinin yerini elektrikli SUV ile doldurmaya çalışacak. İlk olarak 2018’de konsept olarak gördüğümüz BMW iX3 elektrikli SUV modeli bugün resmi olarak tanıtıldı. Audi e-tron, Mercedes EQC, Jaguar I Pace ile doğrudan rakip olan yeni BMW, belki ileride Tesla Model X veya Model Y rakibi de olabilir.

İlginizi Çekebilir: Audi Q4 Sportback ve Bmw iX3 Karşılaştırması

BMW iX3 tasarımı

BMW iX3 elektrikli SUV modeline baktığımızda en çok dikkat çeken detaylar mavi şeritler, kapalı ızgara ve yeni jant tasarımı oluyor. BMW X3 ile kıyasladığımızda detaylar dışında çok bir farkı bulunmuyor aslında.

Yeni iX3 için özel olarak üretilmiş jantlar menzili ortalama 10 kilometre arttırıyor.

2021 BMW iX3 iç tasarımı

Mavi detaylar iç mekanda da kendine yer edinmiş. Vites, direksiyon ve çevresinde sık gördüğümüz mavi detaylar otomobile güzel bir hava katmış. Elektrikli BMW SUV modeli, 40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile aynı ferahlıkta bir iç mekan sunuyor. Yeni BMW iX3’ün 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1.560 litreye kadar çıkıyor.

BMW iX3 teknik özellikleri

BMW’nin Çin’deki fabrikasında üretilecek olan yeni BMW iX3, beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip olacak. eDrive teknolojisi ile elektrikli motor, şarj ve batarya performansları önemli ölçüde arttırılmış. Bunun yanı sıra verimlilik ve menzil konularında da etkisini gösteriyor. Ayrıca bu teknoloji BMW iNext ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak.

BMW, yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği motoruyla, mevcut modellere kıyasla yüzde 30 daha fazla güç elde edebiliyor. BMW iX3’ün güç ünitesi 290 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Bu güç arka tekerleklere iletiliyor ve otomobilin 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaşmasını sağlıyor.

Yeni iX3, WLTP kriterlerine göre 500 kilometre menzil sunuyor. Ayrıca verilen bilgilere göre BMW’nin bu zamana kadar kullandığı en yüksek voltaj ve depolama kapasitesine sahip pil hücresi teknolojisiyle donatılmış. Yeni iX3 34 dakikada yüzde 80 şarj olabiliyor.

BMW iX3 fiyatı ve Türkiye’ye geliş tarihi

500 kilometre menzil sunan BMW iX3 önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa hazır halde olacak. Inspring donanım paketi 72.950, Impressive donanım paketi ise 79.350 euro fiyat etiketine sahip olacak.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir