BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye yollarına iniyor - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Dört Tekerlek

BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye yollarına iniyor

Abone ol
Ahmet Burak Bilgiç

2019-bmw-8-serisi-dijitaltekerlek-4

Spor otomobil pazarında rekabet eden BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye yollarına sonbahar aylarında inecek. Coupe versiyona göre 201 milimetre uzun olan 8 Serisinin arkaya doğru alçalan tavanı da dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca şişkin çamurlukları da otomobilin öne çıkan yanlarından. Arka LED stoplar da çamurluklara kadar uzanarak otomobilin daha geniş görünmesine yardımcı oluyor.

5.074 milimetre uzayan BMW 8 Serisi Gran Coupe ön ve arkada geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Otomobilin pek çok parçasında alüminyum kullanılması ağırlığı azaltırken, karbonfiberle güçlendirilmiş aksamların da kullanılmasıyla aracın dayanıklılığını arttırıyor.

440 litrelik bagaj hacmi sunan Gran Coupe ’nin motor seçeneklerine baktığımızda karşımıza 4.4 litrelik benzinli motor çıkıyor. 530 beygir güç ve 750 Nm tork üreten M850i xDrive serinin en güçlü versiyonu olarak konumlanıyor. Bu versiyon 0’dan 100’e 3.9 saniyede çıkabiliyor.

8 Serisi Gran Coupe 840i xDrive modelinde de 3 litrelik 6 silindirli motor ile karşımıza çıkıyor. 340 beygir güç ve 500 Nm tork üreten  840i xDrive  bu versiyon da 0’dan 100’e 4.9 saniyede çıkabiliyor.

Her iki motor seçeneği de 8 ileri Steptronic şanzıman ile geliyor. BMW’nin akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive ise 840i xDrive ve M850i xDrive modellerinde standart olarak yer alıyor.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir