Takip Et!

Gelecek

BMW i4 Gücünü Gözler Önüne Seriyor

/

BMW, diğer otomobil üretici firmalar gibi, karmaşık ve kalabalık bir gelecek içerisinde elektrikli araçlar geliştiriyor ve bu araçları bizlerle paylaşıyorlar. Alman markası, tamamen elektrikli i4 sedan aracını sürüş dinamikleri testinin son aşamasından yaptığı sürüşler ile bitiriyor. Aynı zamanda BMW i4 ile dalga geçiyor gibi. Ekip, i4 proje lideri David Ferrufino’nun aracın “son test sürüşü” için direksiyon başında olduğu modelin sürüş deneyimlerinden memnun kaldığı bir videoyu bizler ile paylaştı.

Test, araç dinamiklerinin ve süspansiyon bileşenlerinin birlikte ne kadar güzel bir şekilde çalıştığını görmek için tasarlanmıştı. Ferrufino’ya göre i4, direksiyonun doğrusallığını, hissiyatını sevdiğini ve hareket etmenin kolay olduğunu söyleyerek hem sportif hem de kullanıcılarına rahat bir his veriyor. i4 rahat direksiyonu sayesinde İki parmakla da aracın sürülmesine izin veriyor. Video, herhangi bir gerçek analiz için çok kısa süreye sahip olmasına rağmen, coupe benzeri sedan aracın kolaylıkla sürülebildiğini gösteriyor. Araba hala kamuflajlarla kaplı ve daha ince stil detaylarını saklıyor, ancak i4 Concept ne göreceğimize dair güzel bir önizleme sağladı .

2022 BMW i4 bilinen özellikleri

i4, vücuttaki daldırma hareketlerini azaltmak için tasarlanmış modele özgü damper teknolojisine sahip olacak. İ4, 530 beygire (395 kilovat) kadar güç sunacak ve sedanı 4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza roketleyebilecek. Ne yazık ki, güç aktarma organları hakkında henüz çok fazla bir bilgi yok, ancak otomobil üreticisi i4’ün cömert Avrupa WLTP test döngüsünde olmasına rağmen 600 kilometreye kadar bir menzil sunacağını söylüyor. Tabii ki bu bilgiler şu an için söylenti olarak kalıyor. Net bilgiler aracın piyasa sürüldüğü zaman belli olacaktır.

BMW i4 çıkış tarihi

BMW, i4’ün resmi olarak ortaya çıkmasına sadece birkaç ay kaldığının haberini veriyor. Bu yıl gelmesi bekleniyor, ancak piyasaya sürülmesi beklenen birkaç varyanttan biri olacak. Casus fotoğraflar daha sıcak olan i4 M paketini de yakaladı, ancak tam anlamıyla bir M modeli olmayacak . Detaylar çok değil fakat normal versiyondan daha fazla güç üretmesi bekleniyor. Tabii bu güç artışından dolayı otomobilin menzili daha az olacaktır.

2021 BMW 4 Serisi ile resmi olarak tanıştık! İşte 2021 BMW 4 Serisi teknik özellikleri

Merhabalar sevgili dijitaltekerlek.com okurları, mekanik, motor, elektrik ve fiziğe küçüklüğümden beri hep bir merakım olmuştur. Gerek otomobil, gerek uçak gerekse motorsiklet bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir dünyaydı. Dijital Tekerlek bütün bu ilgi alanlarımın birleştiği bir platform. Umarım sizlere en hızlı ve güncel haberleri ulaştırabilirim. Takipte kalın :) E-posta: [email protected]

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dört Tekerlek

Volkswagen GEN.TRAVEL konsepti oldukça heyecan verici görünüyor

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili çalışır vaziyette gösterildi.

Published

on

Volkswagen GEN.TRAVEL konsept otomobili ile teknoloji üssü gibi görünen tasarımını duyurdu. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Otomotiv sektörünün on yıl sonrasına ışık tutan konsept, geniş iç yaşam alanı ile beraber otomotiv sektöründe geleceğin yaşam alanını önizliyor. Bununla birlikte kısa mesafeli ulaşım noktasında çözüm olarak sunulması beklenen model, otonom sürüşü ve teknolojik detayları ile beraber yolcularını etkilemeyi planlıyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL tasarımı

Otomobilin iç tasarımına baktığımızda; esnek modüler bir alan bizleri bekliyor. Oldukça esnek olan bu alan kullanıcının isteğine göre oldukça farklı şekilde kullanılabiliyor. Otomobil kullanışlı yapısı sayesinde direkt olarak son kullanıcı deneyimini hedefliyor diyebiliriz. Bununla birlikte konseptin ana fikri, kendi aracınızı kullanmak yerine bu konsept otomobili kısa mesafelerde kullanmak. Sunduğu detaylar sayesinde de konsept, kişisel otomobilimizdeki konforu bizlere sunmayı hedefliyor. Katlanabilir ikili koltuk düzeni, masa ve arttırılmış teknolojisi gibi detaylar ile bu konforun sunulması desteklenebiliyor.

Volkswagen GEN.TRAVEL çalışan bir prototip otomobil olarak tanıtıldı. Ancak Alman otomobil üreticisi, konsept otomobili üretme taahhüdünde bulunmadı. Fakat bazı detayların yakında üretilecek olan modellerde görebileceğimizi özellikle belirtti.

“Nicholas Latifi tarafında ayrılık sesleri kesinleşti”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

AMG ve Will.I.Am paylaşılan video ile akılları karıştırdı

Mercedes-AMG tarafından paylaşılan video dikkatleri toplamayı başardı.

Published

on

AMG ve Will.I.Am ortaklığımda Mercedes AMG tarafının Instagram hesabında yapılan paylaşım ile gözler markaya çevrildi. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Mercedes-AMG tarafının elektrikli otomobiller için marka elçisi olan William James Adams Jr. ortaklığında yapılan paylaşım ile beraber GT63 SE Performance modeline dayanan detaylar gösterildi. Paylaşılan içeriği incelediğimizde ön tarafın yeni G63 modelini yansıttığını düşünmek mümkün; ancak yan çerçeveye baktığımızda modelin coupe formunu farketmek mümkün. Ayrıca bu form ile beraber modelin uzun motor kaputu ile beraber akıllara oldukça sportif bir duruşa sahip modelin yolda olduğunu söylemek mümkün.

Bu noktada beklentiler modelin; yeni nesil AMG GT Coupe, E-Serisi Coupe veya en güçlü seçenek olan AMG GT Dört Kapılı Coupe modeline dayanabileceğini söylemek mümkün. Bununla birlikte paylaşılan videonun hangi modele ait olduğu önemsenmeksizin, ön tarafta G63 modelinden ilham alınarak tasarlandığını söylemek mümkün.

Marka, AMG departmanı ve Will.I.Am ortaklığı ile yaptığı paylaşımda “Cesur ve cesur fikirler, yeniliğin kilidini açmak ve yeni nesil hayalperestleri desteklemek için birleşiyor. Yakında açıklanacak büyük bir şey için bizi izlemeye devam edin.” ifadesini kullanarak beklentileri yükseltirken; Geleceğe yönelik otomobiller tasarlamaya son gaz devam ettiğini de kamuoyuna duyuruyor.

“Mazda Vision Coupe yerine hedefler SUV pazarı”

Okumaya Devam Et

Dört Tekerlek

Renault 19 Mayıs’ta hidrojen yakma teknolojisini önizleyecek

Renault 19 Mayıs’taki etkinlik ile gelecek planlarını açıklayacak.

Published

on

Yeni Renault konsepti, Paris’te yeni tasarım yaklaşımı ile beraber 19 Mayıs’ta sergilenecek. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Fransız otomobil üreticisi Renault, 19 Mayıs’ta yeni bir hidrojen güç aktarma sistemi için tasarım ve ön izleme planlarına ilişkin yeni bir konsept otomobil ortaya çıkaracak. Bununla birlikte henüz isimlendirilmeyen konsept, markanın gelecek planlarını da bünyesinde barındıracak.

Görsel açıdan Renault 5 ile benzerlik beklenirken; retro tarzdaki Renault 4ever crossover’ın gösteriminin yapılmasıda oldukça yüksek ihtimal. Ayrıca marka bu etkinlik ile döngüsel ekonomi hedeflerinide sergileyecek.

Şirket CEO’su Luca de Meo, modeli  “Bir konsept yaptığımızda, bunu gerçek arabalara dönüştürmek istiyoruz” ifadesiyle vurgulayarak; konseptin üretim modelini büyük ölçüde yansıtacağını belirtti. Bununla birlikte güç aktarma organı tarafının detayları tanıtım ile açıklanacak. Ayrıca modele ilişkin “hidrojen motoru” ifadesini kullanılması ile tüm dikkatler modele çevriliyor.

Nihai üretim otomobili, saf elektrikli bir güö aktarma organıyla da sunulabilir. Ancak De Meo, konseptin “elektrik, hidrojen… belki başka şeyler” sergileceğini belirtti. Bununla birlikte marka, konsepti Paris’teki iklim odaklı ChangeNow konferansında tanıtacak. Marka, etkinliği şirket dönüşüm stratejisinin üç ana temasını vurgulayarak sergileyecek.

“Maserati GranTurismo Folgore, CEO Tavares’in kontrolünde”

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar