Citroen C5 Aircross Türkiye'de Satışa Sunuldu - Dijital Tekerlek
Takip Et!

Dört Tekerlek

Citroen C5 Aircross Türkiye’de Satışa Sunuldu

Abone ol
Batuhan Duman

Fransız otomotiv devi Citroen, Türkiye pazarında yeni SUV model dört tekerleği Citroen C5 Aircross ile yerini aldı. Dikkat çekici tasarıma sahip dört tekerlek 204.000 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Firma daha önceki model C3 Aircross ile beraber tasarım anlamında kendinden bahsettirmişti. Citroen C5 Aircross’da da bu ünü yakalayan firmanın dört tekerleği, platform olarak “EMP2” üzerine kurulu.

Citroen C5 Aircross Dış tasarımı

C5 Aircross’un ebatları 4.5 mt uzunluk, 1.85 mt araç genişliği, 1.69 mt yükseklik ve 2.73 aks mesafesi şeklinde. Bagaj hacminden bahsetmek gerekirse, bagaj 580 litre ile 720 litre arasında farklı hacimlerde bulunmakta.

Ön far kısmında, Citroen’in daha önce de kullandığı bölünmüş farlar dikkat çekiyor. Jantlara baktığımızda ise bize yeni siya-gri dörtlü takım el sallamakta.

İç tasarımı

Son yıllarda neredeyse her yeni araçta gördüğümüz gibi 8 inç’lik Apple CarPlay ve Android Auto’ya sahip bir mutimedya ekranı içerde göze çarpıyor. Direksiyon kısmında ise bildirim paneli dijital olduğu gibi 12.3 inç’lik bir boyutta.

Citroen C5 Aircross motor seçenekleri

Citroen C5 Aircross’un motorundan bahsettiğimizde 2 çeşit karşımıza çıkıyor. Dizel kısmında 130hp 1.5 lt BluHDI motor kaputun altında yatarken, benzinli olan da ise 180hp 1.6 lt PureTech bir motor yatmakta. Her iki modelde de 6 ileri EAT8 tam otomatik şanzıman bulunmakta.

C5 Aircross 3 farklı donanıma sahip. Shine, Feel Adventure, Feel dizelde sunulurken, benzinli modellerde sadece Shine mevcut.

Yeni Citroen C5 Aircross’un dizel versiyonu Feel, Feel Adventure ve Shine olmak üzere üç farklı donanım seçeneğine sahip. Benzinli versiyonda ise yalnızca Shine versiyonu mevcut.

Citroen C5 Aircross Fiyatı

C5 Aircross 1.5 BlueHDI 130 hp EAT8 , Feel versiyonunun satış fiyatı 204.000 TL ve aralarında en düşük fiyatlı olan, 1.6 PureTech 180hpve 15. BlueHDI 130hp, Shine versiyonları ise 245.000 TL ile en yüksek fiyatlı C5 Aircrosslar.

İlginizi Çekebilir: Citroen Türkiye İçin Satış Rakamlarını Açıkladı!

Okumaya Devam Et
Reklam