2020 Formula 1 yarış takvimi, Formula 1 ne zaman olacak? - DTC
Takip Et!

Motor Sporları

Formula 1 2020 yarış takvimi

Abone ol
Avatar

Koronavirüs pandemisi tüm spor dallarında olduğu gibi motor sporlarını da kötü yönde etkiledi. Formula 1 2020 yarış takvimi neredeyse her hafta birkaç defa değişti.

24 Temmuz’da açıklanan son dakika haberlerine göre Amerika kıtasındaki yarışların da iptal edilmesiyle 2020 F1 takvimi şimdilik son halini aldı diyebiliriz.

Amerika kıtası 2020 F1 yarışlarına ev sahipliği yapamayacak

Formula 1 koronavirüs nedeniyle ilk etapta toplam sekiz yarışı kapsayan bir Avrupa takvimi açıklamıştı. Resmi açıklamadan kısa bir süre sonra takvim tekrar güncellendi ve 13 Eylül Toskana, 27 Eylül Rusya Grand Prix’leri resmiyet kazandı.

Takvimin 10 yarışlık kısmı her ne kadar belli olsa da her an değişiklikler yapılacağı belliydi. Amerika kıtası 3 yarış ile takvime eklendikten kısa bir süre sonra koronavirüs neden gösterilerek takvimden silindi.

Amerika kıtası 2020 F1 yarış takviminden silinince yerini Nürburgring, Portimao ve Imola aldı.

Nürburgring 2015’de yaşadığı ekonomik kriz ve el değiştirmeden sonra yarışlara hiç ev sahipliği yapamamıştı. En son 2013 yılında Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan Alman Nürburgring pisti, 7 yıl aradan sonra tekrar takvimde yerini aldı. Takvimdeki bu güncellemenin Alman Hockenheim pistine de yardımcı olacağı belirtiliyor.

Daha önce Formula 1 yarışlarına hiç ev sahipliği yapmamış olan Portekizli Portimao pisti, 25 Ekim 2020 yarışlarında Formula 1 severlerin akımına uğrayacak. Kısıtlı sayıda bilet satışının gerçekleştirilmesi beklenen pist, daha önce burada yarışan pilotlar ve taraftarlar tarafından oldukça seviliyor.

Takvimi incelediğimizde 6 Eylül Monza ve 13 Eylül Mugello‘dan sonra üçüncü İtalyan pisti olarak Imola’yı görüyoruz. Imola 1 Kasım 2020 Formula 1 yarışına ev sahipliği yapacak.

Güncelleme: İntercity İstanbul Park takvimde!

Buradaki haberimizden de detaylarına ulaşabileceğiniz şekilde büyük bir sevinçle bildirmek istiyoruz ki Formula 1 2020 Yarış Takvimi içerisinde Türkiye’de yer alıyor. Daha fazla detay için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

Formula 1 2020 yarış takvimi

TarihGrand PrixPist
5 TemmuzAvusturya Grand PrixSpielberg
12 TemmuzSteiermark Grand PrixSpielberg
19 TemmuzMacaristan Grand PrixHungaroring
2 AğustosBüyük Britanya Grand PrixSilverstone
9 Ağustos70. Yıl Dönümü Grand PrixSilverstone
16 Ağustosİspanya Grand PrixBarcelona
30 AğustosBelçika Grand PrixSpa
6 Eylülİtalya Grand PrixMonza
13 EylülToskana Grand PrixMugello
27 EylülRusya Grand Prix’iSochi
11 EkimEifel Grand PrixNürburgring
25 EkimPortekiz Grand PrixPortimao
1 KasımEmilia Romagna Grand PrixImola
13 KasımTürkiye Grand Prixİstanbul Park
2020 Formula 1 yarış takvimi

İlgili Haber: Formula 1 Kasım ayında Türkiye’de

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir